Neón Tullamore Dew

Sme síce národ pivárov, ale Tullamore Dew pozná asi každý. Táto írska whiskey je totiž známa po celom svete a Slovensko nie je žiadnou výnimkou. Keď za nami dorazil dopyt na neón Tullamore Dew, neváhali sme a pustili sme sa do práce.

Vyrábame neóny na mieru pre malé aj veľké podniky a ku všetkým zákazníkom pristupujeme s rovnakou starostlivosťou a snažíme sa vždy nájsť cestu, aby všetko prebehlo čo najlepšie podľa priania zákazníkov. Pri veľkých svetových značkách je to okorenené tým, že často majú pevne dané vizuálne podoby toho, ako ich logo môže byť spracované a vyrobené. A to môže niekedy byť problém. Nie každé logo je totiž možné vyrobiť v 100% zhode s tým, čo zákazník požaduje.

Dôvodov, prečo nie je možné LED neónom vyrobiť čokoľvek, je celý rad. Najčastejšie ale ide o detailnosť loga a premenlivej šírky jednotlivých „čiar“. LED neón je totiž vždy rovnako široký a treba na to pamätať.

To všetko klient potrebuje vo veľmi krátkom čase – od dopytu do odovzdania máme 6 dní.

A ako teda všetko postupovalo?

Neon Tullamore Dew: Dopyt od klienta

Klient si u nás objednal výrobu loga Tullamore Dew. Návrh sme prešli a následne klienta telefonicky kontaktovali. Odporučili sme celkové zväčšenie loga z požadovaného rozmeru 60 × 60 cm na 100 × 100 cm. Čím väčší objekt, tým lepšie detaily môžete vyrobiť.

Aby sme zákazníkovi dodali čo najlepší výsledok, zvolili sme po dohode viacero výrobných postupov dohromady:

  1. LED neónový nápis Tullamore Dew a rozžiarenie obrysu psa a jeho obojku;
  2. Lepená grafika, ktorá sa použila na detailnú grafiku psa podľa požiadaviek klienta;
  3. Drobné písmo riešené nesvetelnou živicou, ktorá ale umožňuje lepšie detaily.
neón predloha tullamore dew

Grafický návrh

Po špecifikácii požiadaviek od klienta sme pripravili grafický návrh, podľa ktorého sme začali samotnú výrobu. Neon Tullamore Dew nemohol, samozrejme, svietiť inak, než na zeleno!

grafický návrh neónu

Výroba neónu Tullamore Dew

Nasledovala samotná výroba. V prvom rade bolo potrebné vyfrézovať podkladovú dosku z plexiskla tak, aby bolo možné vsadiť LED neón. Klient sa rozhodol pre zelenú farbu svietenia a nakoniec nedošlo k podlepeniu písmen názvu značky. V druhom kroku bolo potrebné správne usadiť lepenú grafiku do výrezu psa v logu značky. V treťom kroku bolo potom nutné použitie živice na drobné písmo.

Vo finálnom kroku potom došlo k usadeniu LED neónového pásika okolo vrchnej časti loga a všetko šlo ešte na testovanie pred finálnym odovzdaním klientovi!

A ako to nakoniec všetko dopadlo? Dobre, ako pri ostatných zákazníkoch! Pokiaľ ensemble okolo Tullamore Dew zavíta aj k vám do mesta, možno sa s naším neónom stretnete naživo!

Pokiaľ sa vám neón páči a chcete zviditeľniť aj svoju značku, radi vyrobíme neón na mieru aj pre vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *