Neóny.sk – Najčastejšie otázky a odpovede na nie

Práve ste sa rozhodli, že si chcete objednať svoj vlastný neónový nápis, logo, alebo akýkoľvek iný obrazec, ale neviete všetko, čo potrebujete? Možno odpoveď na Vašu otázku nájdete nižšie! Pripravili sme pre vás zoznam najčastejších otázok a odpovedí, ktoré už mali zákazníci pred vami! Ak tieto najčastejšie otázky neponúka odpoveď na Vašu otázku, napíšte nám a my vám čo najskôr odpovieme!

Aký je rozdiel medzi klasickým neónom a LED neónom?

Najzásadnejší rozdiel pre zákazníka je predovšetkým cena a možnosť tvarovania. LED neón je podstatne lacnejším variantom, ktorý navyše umožňuje detailnejšie tvarovanie a lepšiu kombináciu farieb a predovšetkým ich sýtosť. Rovnako tak sú obstarávacie náklady na LED neón zásadne nižšie.

Rozdiel medzi klasickým neónom a LED neónom je úplne zásadný. Klasický LED neón je vytvorený zo sklenených trubíc, ktoré sú naplnené plynom a najčastejšie generujú svetlo do všetkých strán, teda v uhle 360 stupňov. LED neón je najčastejšie silikónový pásik, ktorý má v sebe uložený LED pásik, vďaka ktorému je generované svetlo. Svieti najčastejšie v uhle 150 stupňov.

Čo všetko je možné LED neónom vyrobiť?

Fantázii sa medze nekladú a tak sa dá povedať, že vyrobiť je možné takmer čokoľvek. Hlavným limitom LED neónov je ale nemenná šírka svetelného pásika a tak je nutné pri príprave grafických podkladov na tieto veci pamätať. Môže sa teda stať, že vami požadovaná grafika na výrobu LED neónom vhodná nebude.

Akú farbu LED neónu si môžem vybrať?

V základnej palete pre vás ponúkame celkom 13 farieb LED neónov, z ktorých si môžete vyberať. Ďalšou možnosťou je tiež voľba RGB pásika, ktorý umožňuje meniť farbu svietenia počas prevádzky.

Vzorník neónových farieb

Aký štýl písma je vhodný pre LED neón?

Ako už bolo spomenuté vyššie, hlavným limitom LED neónu je pevne daná šírka pásika, ktorá je najčastejšie 6 či 8 milimetrov. Pokiaľ budete vyberať písmo, z ktorého chcete zhotoviť svoj neónový nápis na mieru, určite vyberajte také písmo, ktoré má čo najstálejšiu silu ťahu.

Kam je vhodné LED neón umiestniť?

Predovšetkým na také miesto, aby bol LED neón perfektne vidieť! Umiestnenie neónu by ste samozrejme mali zvažovať už pred jeho výrobou, ale určite vám môžeme odporučiť, aby bol umiestnený na mieste, kde k nemu bude ťažší prístup. Vzhľadom na to, že neóny vždy pútajú pozornosť, tak hostia podnikov majú tendenciu na neóny rôzne siahať a „skúšať, čo vydržia“. Najmä teda v reštauráciách a baroch odporúčame umiestniť ich na také miesto, kde budú mať neóny svoj pokoj.

Ako je možné upevniť LED neón?

Možností je nespočetne veľa! Najčastejšie sa ale LED neón upevňuje na stenu a to pomocou dištančných skrutiek. Tie vám dodáme ku každému neónu, ktorý si u nás objednáte. Ich prichytenie na stenu je ľahké a do samotných dištančných skrutiek potom umiestnite závitové hlavy, ktoré sú súčasťou balenia. Ďalšou alternatívou je zavesenie neónu, alebo jeho postavenie. Otázka “Ako uchytiť LED neón” rozhodne patrí medzi tie najčastejšie otázky, je tu ale aj najviac odpovedí!

Je možné LED neón umiestniť do exteriéru?

Základné LED neóny sú pripravené predovšetkým na umiestnenie do interiéru, ale nie je problém pripraviť variant, ktorý bude odolný aj voči vonkajším vplyvom počasia. Je ale potrebné počítať so zvýšenými výrobnými nákladmi a samozrejme aj cenou.

Je možné tlmiť intenzitu osvetlenia neónu? Ak áno ako?

Upravovať intenzitu jasu LED neónu nie je žiadny problém. Máte navyše dve možnosti, ako to urobiť. Prvou možnosťou je manuálny ovládač jasu, ktorý dokáže nastaviť iba intenzitu svietenia. Druhým variantom je potom diaľkový ovládač, ktorý dokáže nielen meniť intenzitu svietenia, ale tiež zaistiť pulzovanie svetla, blikanie, plynulé stmievanie a podobne.

Aká je životnosť LED neónu?

Životnosť LED neónu je veľmi vysoká a väčšina výrobcov udáva ako hornú hranicu svietenia 50 000 hodín. Práve s takýmito výrobkami pracujeme aj my. Pokiaľ by ste teda náš neón chceli mať rozsvietený nonstop, mal by bez problémov svietiť takmer 6 rokov v kuse.

Spotrebujú LED neóny veľa elektriny?

Spotreba LED neónov je veľmi malá a aj preto sú obľúbenými prvkami, ako vyzdobiť akýkoľvek priestor. Spotreba je porovnateľná napríklad s notebookom. Vždy ale záleží na konkrétnom výrobku, a pokiaľ budete chcieť, radi vám na požiadanie spotrebu vypočítame práve pre váš neón na mieru!

Najčastejšie otázky pre vás budeme pravidelne dopĺňať, preto budeme radi za všetky Vaše otázky!