Najlepšie svadobné dekorácie:Inšpirácia pre váš Veľký deň

Svadba je pre veľa dospievajúcich dievčat a mladých žien skutočne veľmi významná udalosť. Plánovanie svadby ale môže byť naozaj veľmi stresujúca, pretože pre veľa žien je to organizovanie prvej takej veľkej akcie v celom živote. Každá nevesta, samozrejme, chce, aby všetko vyzeralo úplne dokonale, aby navzájom všetko ladilo a zároveň aby bola ​​výzdoba vkusná a originálna. Je to pomerne tvrdý oriešok, avšak všetko sa dá zvládnuť. Aké sú tie najlepšie svadobné dekorácie, pri ktorých nikdy nešliapnete vedľa? A ako vymyslieť dekorácie vopred tak, aby ste si s nimi mohli vyzdobiť svoj vlastný domov?

Najlepšie svadobné dekorácie: čo tu nájdete?

 1. Kvety
 2. Svetelné dekorácie
 3. Dekorácia stolov
 4. Najlepšie svadobné dekorácie na obrad
 5. Personalizované dekorácie
 6. Najlepšie svadobné dekorácie na vonkajšiu svadbu?
 7. Dekorácia podľa štýlu svadby
 8. Dekorácie na svadobnú tortu
 9. Svadobné dekorácie pre deti

Kvety

Asi žiadna svadba sa nemôže usporiadať bez kvetov. Minimálne kytica pre nevestu by nemala chýbať ani na tej najmenšej svadbe. Kvetinová výzdoba býva často hlavným pilierom celkovej atmosféry na svadbe a vzhľadom na ročné obdobia môžete ladiť farbu do takých farebných tónov, ktoré aktuálne kraľujú v prírode. Levanduľové svadby v júli sú veľmi časté. Aké ďalšie kvety môžete do výzdoby použiť?

 • Kvety na slavobráne: Svadobné brány sú pekné samy osebe, ale skúste ich aj ozdobiť kvetinami a budú naozaj nezabudnuteľné.
 • Svadobné pierka: Tento drobný kvetinový doplnok dodá svadobčanom šmrnc a jemnú eleganciu.
 • Kvetinová výzdoba stolov: Na stoloch by malo byť predovšetkým dosť jedla na konzumáciu jedla a pitia, ale drobná kvetinová výzdoba určite neuškodí!

Náš tip: Svadobné kytice určite nevyhadzujte! Po svadbe ich môžete usušiť a vyzdobiť si svoju domácnosť

Svetelné dekorácie

Atmosféra na svadbe je krásna, samozrejme, už cez deň, ale keď sa zotmie, je čas rozžiariť všetky svetielka! Pokiaľ chcete, aby hostia na vašu svadbu nezabudli, určite sa nebojte odviazať s množstvom svetelnej výzdoby. Odjakživa platí, že čo svieti, to sa ľuďom páči! Aké prvky teda použiť?

 • Svetelné reťaze: Hlavným pilierom svetelnej výzdoby bývajú malé LED svetielka!
 • Svietiace písmená: Veľké svietiace písmená s iniciálami nevesty a ženícha sa na svadbu dokonale hodia!
 • Neón na mieru: Nechajte si vyrobiť svoj vlastný neónový nápis. Môže niesť napríklad vaše spoločné priezvisko alebo vaše obľúbené motto.
neón Najlepšie svadobné dekorácie

Náš tip: Pokiaľ sa rozhodnete pre individuálny neónový nápis, už si vopred premyslite, kde ho potom použijete!

Dekorácia stolov

Aj keď vám to niektorí hostia nebudú chcieť priznať, pre veľkú časť svadobčanov je hlavnou atrakciou práve jedlo a pitie! Preto by ste pre nich mali pripraviť príjemné miesto na konzumáciu pokrmov a nápojov. A ako teda môžete stoly vyzdobiť?

 • Farebné obrusy: Vyberte také obrusy, ktoré ladia s celkovým farebným poňatím svadby.
 • Menovky: Dajte si prácu a pripravte pre hostí na stoly menovky. Každý bude vedieť, kde má sedieť!
 • Čísla stolov: Ak sa chcete vyhnúť príprave menoviek, môžete stoly len očíslovať a „zasadací poriadok“ umiestniť ku vchodu na miesto hostiny.
 • Svetelné fľaše: Krásnym a praktickým prvkom na večernú časť svadby sú potom svetelné fľaše, ktoré vytvoria príjemné osvetlenie.

Nás tip: Určite sa venujte zasadaciemu poriadku. Vďaka tomu bude každý vedieť, kde má byť a nikto sa nebude dohadovať, s kým chce sedieť. Áno, aj to sa na svadbách deje.

Najlepšie svadobné dekorácie na obrad

Obrad. Najdojemnejšie chvíle celej svadby, keď si ženích s nevestou vzájomne povedia svoje „áno“ a vymenia si prstene. Akú výzdobu na tento svadobný moment zvoliť a ako všetko pripraviť tak, aby bol obrad príjemný ako pre novomanželov, tak aj pre svadobných hostí?

 • Koberec alebo behúň: Dôjsť k oltáru nemusíte po tráve alebo podlahe svadobného miesta. Zvýraznite cestu k nemu pomocou kobercov.
 • Stoličky: Stoličky sú nielen praktické, ale môžu obrad aj vyzdobiť. Čím ďalej, tým viac je populárne kruhové usporiadanie sedenia na obrad, keď na vás vidí skutočne každý.
 • Okvetné lístky: Hádzanie ryže alebo okvetných lístkov? To sú presne tie dekorácie, ktoré k obradu patria.

Personalizované dekorácie

Osobný prvok by mal byť prítomný asi na každej svadbe alebo aj oslave a je to úplne pochopiteľné. Úplne inak bude vyzerať napríklad svadba dvoch vášnivých cyklistov oproti svadbe dvoch markeťákov. To je jasné. Aké personalizované dekorácie teda môžete použiť?

 • Značky a tabule: Napíšte na tabule nejaké vaše osobné príbehy alebo na ne umiestnite kvíz pre vašich hostí na tému „ako dobre nás poznáte“?
 • Fotografia: Na svadbe by určite nemali chýbať vaše fotografie. A to ako spoločné, tak napríklad aj tie z detstva.
 • Tlačoviny: Svadobné menu s vašimi menami, kartičky s odkazmi pre hostí a podobne. Všade tu môžete zanechať aj nejaké drobné osobné odkazy.

Najlepšie svadobné dekorácie na vonkajšiu svadbu?

Svadba pod holým nebom je často vysnívaným variantom toho, ako si poviete svoje áno. A počas letných mesiacov to skutočne väčšine párov vyjde. Občas sa ale stane, že nepriazeň počasia rozhodne inak. Najlepším variantom dekorácie, ak chcete organizovať svoj deň D vonku, je potom rozhodne stan.

 • Stany a šapitó: Stan je veľmi praktický prvok na každú letnú svadbu. V prípade horúceho letného dňa ponúkne tieň a v prípade dažďa potom možnosť mať svadbu vonku.
 • Ozdobte stromy: Stromy sú prirodzenou prírodnou dekoráciou, ale nie je problém ich vylepšiť lampiónmi, pompónmi alebo napríklad aj svetielkami.
 • Piknikové deky a vankúše: Chill-out zóna patrí ku každej letnej svadbe a určite v nej musí byť hosťom príjemne a pohodlne. Preto pripravte vankúše, drobné občerstvenie a príjemné miesto na povaľovanie sa a táranie.

Dekorácia podľa štýlu svadby

Celkové poňatie svadby by malo byť jednotné a svadobné dekorácie by tak mali spolu skvele ladiť. Aké sú najpopulárnejšie štýly svadobných dekorácií a na čo sa pri nich zamerať.

 • Rustikálna svadba: Tu ide o použitie predovšetkým prírodných materiálov a o určitú nedbalú eleganciu. Na svoje si tak príde ošúchaný starý nábytok a predovšetkým jednoduché lúčne kvety. Skrátka taká „dedinská“ svadba so všetkým, čo k tomu patrí.
 • Štýl glamour: Presný opak. Dôraz na pompéznosť celej udalosti, často uvidíte zlaté a trblietavé prvky alebo okázalé dekorácie z krištáľu a podobne. Ide rozhodne o najformálnejší druh svadby.
 • Boho: Pohoda na prvom mieste. Škandinávsky štýl, keď dominujú jemné a tlmené tóny, prírodné dekorácie a podobne.

Dekorácie na svadobnú tortu

Kto nemá na svadbe tortu, ako by žiadnu svadbu nemal. Krájanie torty je potom veľkou udalosťou, keď novomanželia prvýkrát podávajú hosťom spoločný pokrm ako pár. Svadobná torta je tiež ďalšou možnosťou, ako sa vyšantiť a predstaviť ľuďom niečo, čo máte radi. Staviť ale môžete aj na klasiku, ktorá rozhodne nikoho neurazí.

 • Tortové stojany: Ak chcete svoju svadobnú tortu vystaviť pre hostí, určite by ste ju nemali položiť na obyčajný tanier či podnos. Použite niečo, čo odrazí dôležitosť tohto jedla.
 • Jedlé kvety: Ako už bolo spomenuté, kvetov na svadbe je naozaj veľa a ak máte šikovného cukrára, môžete mať aj jedlé kvety na vašej torte.
 • Personalizované tortové figúrky: Figúrky alebo iniciály na vrchole torty môžu odrážať osobnosť páru.

Svadobné dekorácie pre deti

Vzhľadom na to, že svadbu môžu mať iba dospelí ľudia, je veľmi časté, že sa na svadbe objavia aj deti. Pre nich môže byť táto udalosť, samozrejme, zdĺhavá a miestami až nudná, a práve preto je dobré deti zabaviť a pripraviť pre nich miesto, kde sa môžu spoločne hrať. Čo im môžete pripraviť?

 • Omaľovánky novomanželov: Kúpte na svadbu deťom omaľovánky, ale nie obyčajné. Môžete vytlačiť svoje podobizne a uvidíte, že sa deti budú predháňať v tom, kto vás viac vylepší.
 • Skákací hrad: Ideálna vec na letné svadby je skákací hrad. Miesto, kde sa deti vyšantia prakticky samy. Počítať ale musíte s hrčami na hlave či menšími úrazmi, ale to k tomu skrátka patrí.
 • Kroket a petang: Ak potrebujete deti (a niekedy aj dospelých) zabaviť na dlhší čas, potom sú skvelé záhradné spoločenské hry ako napríklad kroket a petang. Pri týchto hrách navyše dospelí zvládnu bez problémov pokračovať v konverzácii.