Životnosť LED neónu: Vydrží skutočne dlho!

Vlastný neónový nápis je originálnym a perfektným doplnkom, ktorý nájde využitie v podstate kdekoľvek. Častou obavou však je, aká je životnosť neónu a koľko toho vydrží. Vďaka modernej technológii LED neónov však nie je dôvod sa obávať. Takže aká je životnosť LED neónu?

Flexibilita

Moderné LED neóny sa vyrábajú z odolných polymérov. Tieto rúrky toho veľa vydržia, dajú sa rôzne ohýbať bez toho, aby praskli. Okrem toho je povrch odolný proti poškriabaniu a zlomeniu. Nemusíte sa teda obávať, že nápis by sa poškodil, a tak sa znížila kvalita svetla.

Okrem toho flexibilita umožňuje výrobu ľubovoľného dizajnu. Neónové trubice je možné totiž ľubovoľne ohýbať, vyrábať rôznu šírku a úplne ich tak prispôsobiť vybranému motívu. Písmená či symboly sú potom pripojené ku kvalitnej podkladovej doske.

Oproti tradičným skleneným neónom ponúka LED prevedenie množstvo výhod. Sú oveľa odolnejšie, flexibilnejšie a majú dlhšiu životnosť.

Vodovzdornosť

LED neóny sa umiestňujú v interiéri aj exteriéri. Ak hľadáte vonkajší prvok, potom je dôležité zariadiť vodovzdornosť. Ani to nie je pri moderných neónoch problémom. Nemusíte sa tak obávať, že by pri daždi zatiekla voda do trubíc a poškodila LED diódy vnútri. Túto vlastnosť prípadne oceníte aj pri interiérových nápisoch, pri ktorých hrozí, že by prišli do styku s vodou. Neónové nápisy môžu žiariť za každých podmienok bez toho, aby sa zmenila životnosť LED neónu.

Životnosť LED neónu: Bezpečnosť

Ďalšou výhodou LED neónov je ich bezpečnosť. Manipulácia je jednoduchšia a bezpečnejšia. Zatiaľ čo pri tradičných sklenených neónoch hrozí ich rozbitie a porezanie sa črepinami, trubice LED neónov sa pri páde nerozbijú. Polymérovej trubice sa navyše môžete dotýkať bez toho, aby hrozilo popálenie či zásah elektrickým prúdom. Manipulácia je tak skutočne jednoduchá. LED neónové pásiky taktiež používajú veľmi nízke napätie, a preto prakticky nehrozí žiadny skrat či iné podobné poškodenie.

Sklenené neóny sú v tejto dobe už z veľkej časti minulosťou. Moderné prevedenie s LED diódami je totiž odolnejšie, bezpečnejšie a ponúka dlhšiu životnosť. Preto ide o jasnú voľbu. Pokiaľ predsa len nemáte jasno v tom, čo si vybrať, zistite si, aké sú rozdiely medzi technológiami LED verzus neón.