Monkey Shoulder

Pokiaľ nie ste skutoční znalci sveta whisky, potom vám asi pojem Monkey Shoulder ktoviečo nenapovie. To ale vôbec neprekáža tomu, aby ste mohli túto rovnomennú whisky ochutnať a ešte sa mohli dozvedieť niečo nové nielen o tomto silnom pití, ale aj o tom, ako pre našich zákazníkov neóny vyrábame.

A ako teda súvisia opičie ramená s klasickým škótskym pitím? Monkey shoulder je zastaraný pojem, vo svete whisky pomerne známy, ktorý definuje zranenie, s ktorým sa stretávali robotníci, ktorí sa príprave whisky venovali. Pri tejto práci totiž dochádzalo k poraneniu ramena, ktoré bolo spôsobené náročným prekladaním jačmeňa, a tak sa po ukončení smeny mohlo zdať, že ich ruky sú podobné tým opičím.

Dnes sa ale chceme pozrieť hlavne na to, ako sa LED neónové nápisy vlastne vyrábajú a ukážeme si to práve na príklade LED neónu, ktorý sme pre Monkey Shoulder vyrábali.

Ako zákazka vlastne prebieha?

Prvým krokom je, samozrejme, potreba klienta vôbec mať taký LED neón. Keď sa u vás vo firme, doma alebo kdekoľvek inde zhodnete, že LED neón potrebujete, určite už budete vedieť, akú má mať podobu. Čím kvalitnejšie údaje, tým, samozrejme, lepšie. Ideálne je mať logo priamo v krivkách, vďaka čomu je potom príprava grafického návrhu hračka!

Grafický návrh a cenová kalkulácia

Keď máme od klienta všetky potrebné informácie o podobe neónu, veľkosti a požadovanej farbe svietenia, môžeme pripraviť grafický návrh a cenovú kalkuláciu výroby neónu na mieru. Kalkulácia je vždy individuálna a do jej výpočtu zasahuje celý rad faktorov, a tak pokiaľ potrebujete vedieť, koľko by stál váš vysnívaný neón, kontaktujte nás.

Grafický návrh

Výroba podkladovej dosky

Aby mohol LED neón držať požadovaný tvar, je nutné ho upevniť na nejakú podkladovú dosku. Najčastejším variantom je priehľadné plexisklo, ale, samozrejme, je možné použiť aj iné materiály. Tými môže byť napríklad drevo, rôzne penové dosky a podobne. Výroba podkladu prebieha na frézovacom stroji, ktorý za pomoci definovanej grafiky vyfrézuje požadovaný tvar.

Podkladová doska

Inštalácia LED neónového pásika

Keď máme podklad, ktorý nám definuje tvar neónu, môžeme pristúpiť k inštalácii LED neónového pásika. Tu potrebujete mať zručnosť, trpezlivosť a starostlivosť. Práca je totiž veľmi náročná, aby bol výsledok skutočne perfektný. Budete potrebovať pracovať s lepidlom a určite musíte vedieť aj spájkovať spoje.

LED pásek

Finálny výsledok – Monkey Shoulder

Keď všetko poskladáte správne do seba, dostanete výsledok, ktorý sa vám bude rozhodne páčiť. A aj všetkým ostatným, pretože neóny vyzerajú vždy perfektne!

LED neón

Ak vás zaujímajú aj iné neóny ako tie zo sveta whisky, pozrite sa rozhodne na našu mapu neónov! Dúfame, že pridáme aj váš neón na našu mapu!