Každý má na bývanie svoje špecifické požiadavky a každý chce, aby mu v jeho byte bolo dobre. Také prostredie je ale potrebné vytvoriť a sú na to potrebné nielen vhodné dekorácie, ale aj ich celkové prepojenie. Pokiaľ neviete, ako vybaviť pánsky byt tak, aby mal naozaj štýl, máme pre vás nižšie pár tipov na to, ako to urobiť. Možností je, samozrejme, oveľa viac, ale tieto dekorácie považujeme za klasicky pánske a skutočne štýlové.
Menej je viac
O mužoch sa určite dá povedať, že majú radšej strohosť ako ženy. Preto podľa nás platí na výbavu pánskeho bytu zásadné pravidlo, že menej je viac. Týkať by sa to malo predovšetkým dekorácií. Nie je potrebné, aby bol vyzdobený každý kút v byte. Naopak. Ak chcete dosiahnuť silný dojem, je dobré sa zamerať na menší počet dekorácií, ale môžete sa odviazať v ich veľkosti. Skvele môžu vyzerať napríklad naozaj veľké nástenné hodiny alebo napríklad zavesený cyklistický bicykel. Ľahko tak vytvoríte v priestore prirodzenú dominantu a jeden hlavný predmet potom ľahko definuje celkový štýl pánskeho bytu.
Použite osobné dekorácie
Aby ste sa vo svojom bývaní cítili dobre, mali by ste byť obklopení vecami, ktoré máte radi. Mužský svet je od ženského rozhodne rozdielny, preto nie sú nutné kvetinové výzdoby a podobne. Naopak, niekomu sa môžu páčiť napríklad hodiny s rôznymi časovými zónami, niekto iný môže zase použiť veľkoformátové plagáty miest. Veľmi pútavou dekoráciou je, samozrejme, aj neón na mieru, kde môže byť vpísané vaše životné motto.
Kombinácia protichodných štýlov
Kto chce mať nevšednú výzdobu, ten by sa nemal báť experimentov. Skvele spolu fungujú napríklad také dekorácie, ktoré k sebe na prvý pohľad nepatria. Môže ísť napríklad o staré klasické drevené rámy v kombinácii s moderným obrazom vo vnútri alebo s ľahko vulgárnou fotografiou. Efektne vyzerajú aj rezané kvety v surových betónových kvetináčoch a podobne.
Nebojte sa sýtych farieb
Minimalizmus je dnes veľmi obľúbeným štýlom, ale všetko nemusí byť uhladené a čisto biele. Pokiaľ máte v byte priestor, ktorý by mohol byť dominantou, zvážte použitie sýtych náterových farieb. Určite je lepšie voliť skôr studené odtiene zelenej, modrej či šedej, ale ak sa nebojíte aj výraznejších farieb, za experiment to rozhodne stojí. Celkový dojem priestoru sa týmto farebným náterom zásadne zmení.
Pánsky byt a tvrdé materiály
Železo. Betón. Sklo. Tieto materiály môžu na prvý dojem pôsobiť veľmi surovo, ale v prípade pánskeho bytu to môže byť úplne žiaduce. Skvelým prvkom je napríklad bar na váš obľúbený alkohol vyrobený z betónových tvárnic, železných plátov, doplnený o krištáľové poháre a karafy.