Výzdoba na Halloween: Len tekvica nestačí!

Mnoho ľudí si u nás Halloween obľúbilo, a to nielen vďaka jeho symbolike, ale aj vďaka tomu, že v tomto období môžete popustiť uzdu svojej fantázii. Tento sviatok nabáda na zdobenie exteriéru aj interiéru, rozhodne sa pritom nemusíte držať pri zemi. Ponúka sa veľa možností, ako skrášliť vybraný priestor v tomto kúzelnom období. Výzdoba na Halloween má oproti ostatným udalostiam jednu veľkú výhodu – môžete sa veľmi odviazať!

Klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy

Jedným z hlavných symbolov Halloweenu je rozhodne tekvica. Tá nemôže pri oslavách tohto sviatku chýbať. Ide zároveň o symbol celej jesene, túto dekoráciu si teda môžete užívať po značnú časť roka. Tekvica sa ponúka ako elegantný doplnok stola, väčšie plody je možné vyrezávať do rôznych strašidelných tvarov a ozdobiť nimi napríklad záhradu. Keď do vydlabanej tekvice vložíte sviečku, vznikne originálny lampáš.

Výzdoba na Halloween – strašidelné dekorácie

Ďalším typickým prvkom sú pavúky. Tie je možné do výzdoby zakomponovať rôzne. Ponúkajú sa napríklad malé gumové pavúčiky, ktoré rozmiestnite rôzne v interiéri. Ak máte radi extravaganciu, môžete si napríklad dať obrieho plyšového pavúka na dvere alebo ho využiť ako strážcu vašej vyrezanej tekvice. Možnosti sú v podstate neobmedzené, pridať môžete aj desivú pavučinu a vytvoriť tak autentickú dekoráciu.

výzdoba na halloween - tekvica

Trochu hrôzostrašný dokážu byť aj duchovia. Vyrobiť ich možno z rôznych materiálov – tkaniny, fáčoviny, ale napríklad aj z plastu či papiera. Samozrejme, sú k dispozícii aj už hotové modely, ktoré perfektne zapadnú do vášho interiéru. Stačí si iba vybrať. Duchov môžete položiť na nábytok alebo zavesiť k stropu a vytvoriť tak ilúziu, že sa vznáša vo vzduchu.

Halloweenské osvetlenie

Trochu decentnejšou dekoráciou sú lampióny. Tie si zvládnete vyrobiť sami doma – z papiera alebo PET fľaše a ďalších materiálov. Avšak k dispozícii sú samozrejme aj už hotové tematické kúsky. Sviečku je možné nahradiť LED svetielkom pre väčšiu bezpečnosť. Tak sa môže halloweensky lampión stať štýlovým osvetlením. Prípadne ho môžete doplniť svetelnými reťazami s drobnými tekvicami či duchmi namiesto žiaroviek. Ide o jednoduchú, avšak efektnú dekoráciu, ktorá do priestoru vnesie teplú a zároveň ľahko strašidelnú atmosféru.

V kategórii osvetlenia by ste, samozrejme, nemali zabudnúť ani na sviečky. Oranžový plameň vytvára tajomnú atmosféru, dokáže zútulniť celý priestor. Navyše máte na výber z množstva rôznych vôní, jesenná aróma vás určite perfektne naladí na oslavy Halloweenu.

Originálna žiarivá atmosféra

Výzdobu je možné, samozrejme, pojať aj v modernom štýle. Ak vás nudia klasické sviečky a tekvica, potom ich nahraďte niečím nezabudnuteľným. Ako skvelé riešenie sa ponúkajú neóny. Spracovať je možné v podstate ľubovoľné motívy – či už chcete mať neónového ducha, tekvicu alebo napríklad nejaký nápis. Voľba záleží iba na vás, v každom prípade získate unikátny doplnok interiéru (či exteriéru), ktorý rozžiari celý priestor.

Výzdoba na Halloween: Zvukový sprievod

Na vytvorenie dokonalej atmosféry je možné využívať viac než len vizuálne prvky. Prepojte svoju výzdobu so zvukmi – môže ísť o škrípanie dverí, vytie vlkolakov či napríklad šepotanie duchov. Na internete nájdete rozmanité zvukové efekty a halloweenske hudobné songy. Pustiť si ich môžete napríklad pri spoločnej večeri či posedení s priateľmi a doladiť tak celý zážitok k dokonalosti.

Vo výsledku záleží iba na vás, v akom štýle bude vaša výzdoba na Halloween vyzerať. Sviatok je často spájaný so strašidelnou atmosférou, pochmúrnou jeseňou a nepriaznivým počasím. Avšak môžete to uchopiť úplne naopak – vyrezať si roztomilú tekvicu, nechať si vyrobiť veselo žiariaci neón na mieru či jednoducho interiér zútulniť sviečkami. Dajte priestor svojej kreativite a užite si tento sviatok naplno.