Oslava prvých narodenín

Prvé narodeniny vášho dieťaťa, to je mimoriadna udalosť, ktorá si zaslúži nezabudnuteľnú oslavu. Veľakrát ide o rodinné stretnutie, ktoré si užijú najmä rodičia a príbuzní. Ako ale oslavu zariadiť, aby bola vhodná pre malú ratolesť a pritom zaujala aj dospelých? Premýšľajte hlavne tak, aby boli nadšení aj dospelí hostia! Oslava prvých narodenín ostane v spomienkach hlavne im!

Veselé čiapočky

Jedným z doplnkov, ktoré by vám rozhodne nemali chýbať, sú párty čiapočky. Tie zaručene rozžiaria každú oslavu. Na výber pritom máte z mnohých rôznych motívov – ponúkajú sa napríklad roztomilé zvieratká, veselé holografické farby a ďalšie motívy. Dieťa s čiapočkou je jednoducho neodolateľné, zároveň ide o skvelý doplnok pre všetkých hostí. Vytvoríte tak jednotný vzhľad, čo bude vyzerať skvele i na fotkách.

Sladké pokušenie

Na narodeninovej oslave rozhodne nesmie chýbať torta. Ide o akýsi vrchol oslavy, preto je dôležité starostlivo zvoliť správny dezert. Vyberajte s ohľadom na dieťa – k prvým narodeninám sú obľúbené piškótové torty s tvarohom, smotanou či jogurtom a ovocím. Pokiaľ však vaše dieťatko ešte neochutnalo jedlo s cukrom, múkou a ďalšími surovinami, potom nie je dobré voliť taký zákusok. Namiesto klasickej torty môžete zvoliť napríklad takzvanú plienkovú tortu – tá sa skladá z uterákov, oblečenia, plienok a ďalších doplnkov.

Žiarivé oslavy

Samozrejme, nesmie chýbať ani očarujúca výzdoba. Originálnym prvkom, ktorý rozhodne zaujme, je neón. Môžete si nechať vyrobiť neónovú číslovku, ktorá bude symbolizovať prvý rok života vášho dieťaťa. Prípadne sa ponúkajú univerzálnejšie motívy, napríklad „Happy Birthday“ či klasické „Všetko najlepšie“. Získate tak univerzálny doplnok, s ktorým zažiarite na rôznych oslavách. Ide o skvelý doplnok, ktorý zútulní atmosféru a navyše skvele vyzerá aj na fotkách.

Oslava prvých narodenín: tematické ozdoby a balóniky

K narodeninám, samozrejme, patria aj balóniky a rôzne dekorácie. Tie môžete vyberať podľa toho, čo má dieťa rado – napríklad, ak má obľúbenú rozprávku. Balóniky môžu mať mnoho rôznych podôb, ale môžete zvoliť aj klasiku. Tematické ozdoby dodajú oslave jedinečný charakter. Vytvoríte tak atraktívne prostredie, v ktorom si užijete spoločne strávený čas. Istotou každej výzdoby sú aj svetielka!

Hudba ako kulisa

Zabudnúť by ste nemali ani na hudbu, aj tá výrazne ovplyvní atmosféru oslavy. Samozrejme, ponúkajú sa detské pesničky, ale ratolesti často obľubujú rôzne žánre. Môžete vopred zostaviť playlist, ktorý poteší dospelých hostí, ale veselú melódiu a rytmus si užije aj dieťa.

Oslávte míľniky prvého roka

Na oslave si môžete pozrieť fotky, ktoré ste zachytili počas prvého roku života dieťaťa. Vyberte vtipné momentky, dojemné fotografie a neváhajte zdieľať tie najkrajšie momenty so svojimi hosťami.

Oslava prvých narodenín: Vytvorte pamätnú knihu

Na oslavu môžete pripraviť prázdnu knihu alebo fotoalbum. Hostia zapíšu krátku správu, priania a možno aj rady do budúcnosti pre dieťa. Ide o krásnu spomienku, ktorú si za niekoľko rokov spoločne prezriete. Pamätná kniha predstavuje skvelý spôsob, ako uchovať tie najkrajšie momenty, ktoré dieťa pri prvých narodeninách ešte tak nevníma. Pamätnú knihu naplníte ľahko a rýchlo vďaka Instaxu, ktorý si môžete na oslavu tiež zapožičať.

Naplánovať oslavu prvých narodenín nebýva jednoduché. Treba totiž hľadať kompromisy, aby dieťa malo skvelý zážitok a oslava pritom bola zaujímavá aj pre hostí. Nemusíte si robiť starosti, pokiaľ niečo nebude dokonalé. Výzdoba a torta sú základ, zvyšok potom doladíte, pretože vás čaká ešte množstvo osláv narodenín.

Pre oslávenca však ani prvá oslava narodenín často nie je prvou oslavou! Možno, že už „zažil“ aj baby shower!